Wielu z nas szuka mebli solidnych, trwałych, wytrzymałych i ładnych, aby uzyskać te kilka cech najlepiej wykonać mebel z drewna, ten materiał pozwala na stworzenie ładnej i mocnej rzeczy.

Rodzice kupując łóżko lub szafę do pokoju dziecka chcieliby mieć pewność, że posłużą one również młodszemu rodzeństwu, warto w tej sytuacji rozważyć zakupienie łóżka wykonanego z drewna, jednak uwaga drewno drewnu nie równe. Nie każde meble oferowane jako meble wykonane z drewna są zrobione z litego drewna, większość z nich wykonana jest z drewna konstrukcyjnego klejonego, niby drewno a jednak nie do końca, ma w sobie chemię, której może chcielibyśmy nie mieć.

Ja chcę polecić meble z litego drewna świerkowego, generalnie rzadkość na rynku, głównie dlatego, że produkcja tego rodzaju mebli jest znaczni bardziej kosztowna, co przekłada się na mniejszy zbyt a więc i producentów jest niewielu, ale na szczęście są.

Meble wykonane są z grubej deski świerkowej i łączone na kołki i śruby, pozwala to uzyskać dużą trwałość i wytrzymałość na obciążenia, nie grozi nam zarwanie łóżka wykonanego z tego materiału, nawet w sytuacji gdy dzieciom przyjdzie do głowy zrobić sobie z niego trampolinę. Deska użyta do produkcji tych łóżek ma grubość 35 mm, porównując z płytą meblową 22 mm lub 18 mm mamy naprawdę solidny materiał no i zdrowy bo w pełni naturalny. Meble aby zachować jak najwyższy poziom ekologiczności malowane są atestowanymi lakierami.

Oto kilka modeli, które moim zdaniem szczególnie zasługują na uwagę.

Proste łóżko Daniel idealne zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki

łóżko drewniane białe

Śliczne łóżko z wyciętymi gwiazdkami Gabi

łóżko drewniane dla dziecka

Są i łóżka piętrowe drewniane, które gwarantują dzięki zastosowaniu litego drewna dużą stabilność i bezpieczeństwo.

łóżko drewniane piętrowe

Tu jest więcej modeli łóżek drewnianych dla dzieci.

Zapraszam ponownie za jakiś czas 🙂