Salon w mieszkaniu to miejsce, które jest swego rodzaju jego reprezentacją, jeżeli odwiedzają nas znajomi to z reguły zapraszamy ich właśnie do pokoju dziennego a nie np. do sypialni czy kuchni, choć ta ostatnia jeszcze kilkadziesiąt lat temu spełniała najczęściej rolę miejsca w którym toczyło się zarówno, życie powszednie domowników jak i towarzyskie. W związku z tym bardzo dużo uwagi poświęcamy wystrojowi tego pomieszczenia, często jest tak że to od niego zaczynamy urządzanie domu, choć również często jest to kuchnia.

Już od dziesiątków lat, królową salonów wśród mebli wypoczynkowych jest bez wątpienia sofa. Bardzo często stanowi ona centrum salonu, na którym zasiadamy podczas popołudniowego wypoczynku lub odwiedzin gości. Dziś producenci mebli mają do dyspozycji bardzo szeroką paletę materiałów obiciowych, dzięki temu możliwe jest takie ich dobranie, że jesteśmy jesteśmy w stanie każdą kanapę dopasować do koloru mebli twardych oraz różnego rodzaju stylów zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. W ostatnim czasie bardzo modny stał się eklektyzm, który pozwala na zrywanie ze stereotypami lub popularnymi trendami często dość sztywno ograniczającymi pole manewru podczas dobierania elementów wyposażenia mieszkania.

Sofy w kolorze czarnym, biały, odcieniach brązu czy też kremu to niewychodząca z mody klasyka tych mebli, którą można potraktować jako praktycznie uniwersalne rozwiązanie. Te uniwersalne barwy pozwalają nam na zmianę kolorów ścian oraz dodatków. Jednak coraz częściej do głosu dochodzą nowoczesne sofy, w bardzo oryginalnej i śmiałej kolorystyce.

 Kanapa Inter

Jednym z śmielszych pomysłów jest wybór sofy w kolorze czerwonym lub z elementami tej barwy. Można z jej pomocą stworzyć bardzo ciekawą aranżację, pamiętać jedynie trzeba o tym aby sofa w tym kolorze była jedynym elementem o tak intensywnym kolorze, wtedy unikniemy efektu przytłoczenia oraz męczącego nadmiaru czerwieni.

 Sofa Bravo

Dla osób preferujących styl pop-art dobrą propozycją może okazać się mebel w kolorach bardziej krzykliwych, które doskonale współgrają z ciekawie wykończonymi ścianami oraz nietypową podłogą.

klasyczna dofa

Ciekawa jest również klasyka, sofy w starym stylu mocno pikowane też mają swój urok, jednak jeżeli chcemy uniknąć eklektyzmu powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli będziemy chcieli urządzić pokój w tym stylu musimy się liczyć z znacznymi kosztami.


Dodaj komentarz