Nim się zorientujemy nasz noworodek stanie na własnych nogach, czyli przejdzie do kolejnego etapu rozwoju, wraz z tym i innymi zaobserwowanymi umiejętnościami będzie również rósł. W wieku 2-3 lat jego łóżeczko dziecięce zacznie być powoli pewnym ograniczeniem swobody, można to łatwo zaobserwować gdy wchodzimy do pokoju podczas snu dziecka i widzimy jakie potrafi przyjąć pozycje i jak bardzo szczebelki łóżeczka ograniczają jego przestrzeń sprawiając że często musi przyjmować bardzo nienaturalne pozycje, które nie pozwalają na pełny wypoczynek i regenerację, której małe dziecko potrzebuje najbardziej.
W takiej sytuacji powinniśmy zacząć rozglądać się za większym łóżkiem dla naszej pociechy. Jeżeli dziecko ma rodzeństwo to jest szansa że uda się zrobić jakieś roszady i poprzenosić dzieci z mniejszych do większych łóżek.
Jednak każda rodzina kiedyś zaczyna od początku, kupuje pierwsze łóżko, i kompletuje wszystkie przybory i wyposażenie konieczne do egzystencji z maluszkiem. W takiej sytuacji każdy kolejny etap rozwoju dziecka wymaga abyśmy zakupili kolejne elementy wyposażenia, które w naturalny sposób pojawiają się w otoczeniu dziecka. Do takich pozycji należy kolejne łóżko dla dziecka. Łóżko które jest większe, które pozbawione jest szczebelków, zastępowanych bardzo często barierką, gdyż małe dziecko nie ma wyrobionej naturalnej kontroli położenia ciała podczas snu, które jest właściwa dla dorosłego człowieka.
Tak zwane drugie łóżko spełnia równie ważną rolę w życiu i rozwoju młodego organizmu, jego wybór jest tak samo istotny jak zakup odpowiedniego łóżeczka dziecięcego. Ważne aby pamiętać o kilku kwestiach podczas wyboru łóżka dziecięcego. Pamiętajmy, dziecko opuszcza bezpieczną przestrzeń jaką do tej pory było łóżeczko dziecięce, nie wyrobiło w sobie jeszcze odruchów, które zapewnią bezpieczeństwo podczas snu. Łóżko w takiej sytuacji powinno być wyposażone w barierkę ochronną. Najlepiej jeżeli taka barierka będzie demontowana, tak aby można ją było odkręcić gdy stwierdzimy, że nie jest już potrzebna. Idealnie jeżeli mamy barierkę zdejmowaną, be konieczności odkręcania, w takiej sytuacji możemy szybko przekształcić łóżko w małą kanapę, szczególnie jeżeli posiadamy kilka poduszek, które ułożone od strony ściany stworzą oparcie, dzieci uwielbiają siadywać na łóżkach, w takiej sytuacji poduchy idealnie będą spełniały rolę oparcia.
O ile podczas zakupu łóżeczka dziecięcego być może nie zwracaliśmy uwagi na to jaki materac jest dołączony do łóżeczka, to teraz jako świadomi rodzice wiemy, że jest bardzo ważna, żeby nie powiedzieć kluczowa kwestia jeżeli chodzi o wygodę i komfort spania, dlatego wybierzmy dobrze. Dobry materac to na pewno model wykony z wysoko elastycznej pianki lub boneli, niezależnie od elementu sprężynującego ważne jest z jakiego materiału jest wykonany, czy jest to przemysłowa pianka, która jest często oferowana jako bardzo tanie rozwiązanie.

łóżko dziecięce łóżko dla dziecka łóżeczko dziecięce łóżko piętrowe łóżko 3 osobowe
Oto kilka interesujących propozycji z sklepu Ajes.pl.