W większości domów salony są miejscem zabaw dla dzieci, rozmów dorosłych, popołudniowej kawy i spotkań z rodziną gdy przychodzi czas na podsumowanie dnia lub kogoś najdzie na wspomnienia. Niezależnie od tego, do czego go Wy używacie go najczęściej, jest uważany za jeden z najważniejszych pokoi w domu. Poniżej kilka propozycji pokojów dziennych, które być może staną się dla Was inspiracją do wprowadzenia zmian w waszym salonie.

Nowoczesność i świeżość

Świeża biel, pastelowe kolory i ciepłe szarości nadają salonowi nowoczesny charakter. Duże poduszki typu na kanapie narożnej sprawiają, że pokój jest enklawą komfortu i wygody, których potrzebujemy po dniu pracy oraz w weekendy. Takie kolory i miękkość sprawiając, że zabawa dla dzieci jest przyjemna a dorośli mogą się naprawdę zrelaksować. Nasza wskazówka: nie bój się bawić z tyloma poduszkami, ile chcesz. Na kanapie poniżej jest osiem, tworząc idealną przestrzeń do salonu, w której można zanurzyć się po długim dniu pracy.

Praktyczne miejsce

nowoczesna kanapa narożna

Niezależnie od tego, czy wynajmujesz, czy masz własny dom, wszyscy wiemy, że przestrzeń w domu może być ograniczona. Jeśli chodzi o dekorowanie salonu, zastanów się, jak możesz najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeni. Zbyt duża ilość mebli sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się mniejsze i zagracone co będzie przypominało bałagan. Proponujemy od wybrania mebla wypoczynkowego, np: kanapy narożnej, ważne jest aby znaleźć taki model, który najlepiej będzie pasował do przestrzeni oferowanej przez pokój dzienny. Jeśli pomieszczenie jest dostatecznie duże możesz zorganizować w nim również miejsce do spożywania posiłków. Jeśli nie, wybierz tylko meble wypoczynkowe i ławę kawową, jadalnię zorganizuj w kuchni. Postaraj się o wygodny, miękki narożnik, który może stać się dobrym miejscem do drzemki.

duży narożnik pokojowy

Styl wiejski – co Wy na to

Stwórz swój własny dom w stylu wiejskim, pomocne będą w tej sytuacji ciepłe kolory w odcieniach fioletów, soczystej czerwieni i ciemnego drewna. Aby uzyskać przytulną atmosferę, możemy rozłożyć poduszki na sofach i złożyć koce wykonane z grubej wełny, pod którymi będziemy mogli przytulić się w deszczowe wieczory. Powoli zbliżamy się do jesieni, jest to idealny czas, aby pomyśleć o zmienianie stylu swojego domu na wiejski, jeżeli taki Ci odpowiada. Zaproś gości, rozpal ogień w kominku i poczęstuj ich gorącą filiżanką ulubionej kawy.

Lustra i oświetlenie

Lustra są jednym z najlepszych sposobów na optyczne powiększenie małej przestrzeni. Tworzą iluzję większego pokoju i rozjaśniają pomieszczenie, niezależnie od jego wielkości. Sposobem na umieszczenie luster w salonie mogą być szafy i komody lustrzane (przy okazji jest to idealny sposób do usuwania bałaganu) oraz mniejsze lustra ścienne, dodanie ich do salonu powiększy je i dodatkowo odbije światło. Jeżeli masz nieduży salon to w każdej chwili możesz dodać do niego jedno lub kilka luster, a nie zawiedziesz się. Jeżeli do optycznego powiększenia pokoju chcemy użyć światłą to najlepszym sposobem jest wykorzystanie dużej lampy sufitowej, która stanie się elementem centralnym w salonie. Rozjaśni jego przestrzeń i będzie wyglądać idealnie pośrodku nad stolikiem kawowym.

narożnik do salonu

Podsumowanie

Nie bójmy się eksperymentować, starajmy się dostosować pomieszczenie do naszych potrzeb i charakteru. Najważniejsze aby pokój podobał się nam i współdomownikom, mamy się w nim czuć dobrze i komfortowo, to jest cel nadrzędny. Nie obawiajmy się jeżeli ktoś posądzi nas o eklektyzm lub brak gustu, są to kwestie umowne i każdy postrzega to indywidualnie. Czerpmy przyjemność z urządzania naszego mieszkania, nie trzymajmy się sztywno trendów i narzucanych przez nie zasad, one za kilka miesięcy się zmienią.