Pokój dziecięcy jak go urządzić

Gdy tata z mamą planują urządzenie pokoju dla swoich dzieci rozpatrują różne warianty i analizują wiele czynników. Bardzo ważne jest to aby salonik dziecka budził zachwyt, ale dziecka a nie odwiedzających go gości, tak się składa, że obecnie mamy znacznie większe możliwości niż paręnaście lat wstecz i możemy stworzyć miejsce niepowtarzalne i piękne, jednak obyśmy nie przesadzili. Bardzo  ważną sprawą okazuje się wysoka praktyczność, tu czytaj funkcjonalność, pokoju, przy jej braku najcudowniejsze pomieszczenie po kilku dniach przestanie być atrakcyjne a znajdujące się w nim meble i przyrządy będą jedynie budzić frustrację. Tyle jeżeli chodzi wrażenia wizualne.

Druga dziedzina to stan zdrowia a także bezpieczeństwo naszego dziecka, i to tej kwestii poświęcony jest w głównej mierze ten artykuł.

Bardzo istotną kwestią, która zabezpieczy przyjazne miejsce dziecku  jest higiena w tych częściach mieszkania, w których się ono znajduje lub istnieje możliwość że się znajdzie. Choć sprawa może wydać się  bezapelacyjna wielu rodziców podchodzi do niej z niewystarczającą troską, powinno się zwrócić uwagę na następujące działania jak  poddawanie wietrzeniu kołder i poduszek a także materaca, to bardzo ważne czynności, dzięki, którym można osiągnąć należytą higienę, szczególnie w tym momencie, gdy nasze dziecko przeważającą część czasu spędza właśnie w łóżku. Roztocza, które uwielbiają te miejsca  powiększają swą populację w dużym tempie, a ich wydzieliny mogą być przyczyną choroby  alergiczne, z tej przyczyny bardzo ważne jest aby co jakiś czas,  , przeprowadzić porządne przetrzepanie pościeli oraz jeżeli tylko są ku temu korzystne warunki, wyrzucić je i oddać na działanie mrozu ewentualnie promieni słonecznych, które jak się okazuje są czynnikami świetnie sprawdzającymi się w walce z tymi drobnymi insektami.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo należy rzucić światło na odpowiednie rozmieszczanie a także montowanie mebli dziecięcych szczególnie łóżek dziecięcych. Przeważająca część aktualnie robionych mebelków posiada elementy, które umożliwiają ich zamocowaniu do ściany, chodzi tu przede wszystkim o wysokie szafy, komody i regały, szczególnie te ostatnia, na które dziecko może chcieć się wspiąć. Nawet jeżeli fabrykant tego nie dostarczył, nie powinno to być przeszkodą dla młodego ojca, który powinien zakupić  uchwyty i zabezpieczyć mebel, przed nieszczęśliwym przewróceniem i jego konsekwencjami.

szafa maja artbo

Nie zapomnijmy  również o bezpiecznym łóżku dziecięcym, koniecznie posiadającym barierki, które ochronią malucha przed wypadnięciem  podczas wypoczynku, nie chodzi tu o łóżeczko niemowlęce, które jest z zasady bezpieczne ale o łóżko do którego maluch przeprowadza się w 2-3 roku życia, gdyż dzieci po takiej zamianie najbardziej narażone są na wypadniecie z łóżka.

łóżko Filip

Jeśli dom jest piętrowy to koniecznie  należy zadbać o zabezpieczenie schodów, dotyczy to zarówno dolnej jak i górnej części klatki schodowej. W trakcie kupna zabezpieczeń postawmy na takie, które okażą się stabilne i których montaż zagwarantuje odpowiednie zabezpieczenie, na rynku można spotkać rożne rozwiązania, nie każde zda egzamin w naszym domu. Niektóre barierki okazują się w użyciu niezbyt wygodne trudne w montażu.