Jeśli jesteś przed zakupem sofy narożnej, ale nie masz pewności, jaki styl, rozmiar lub materiał wybrać, czytaj dalej!

We współpracy z ekspertem od sof  i narożników z Solpol-Meble  opracowaliśmy przewodnik kupującego na temat narożników. Artykuł jest pełen porad, inspiracji i wskazówek, które pomogą Ci kupić wymarzoną kanapę narożną.

Narożniki to genialny wynalazek pozwalają ci się rozciągać i wypocząć w dowolnym momencie dnia, ustawiony w centralnej części domu będzie miejscem, z którego skorzystają wszyscy domownicy nie pomijając zwierząt domowych.

Zrób pomiary

Pierwszym krokiem przy zakupie sofy narożnej będzie zmierzenie, ile miejsca masz w pokoju, w którym chcesz umieścić.

Zacznij od pomiaru długości powierzchni – w tym wzdłuż obu ścian, szczególnie jeśli zamierzasz umieścić sofę w rogu pokoju. Warto zarezerwować miejsce  na stolik lub lampę stojące po obu stronach. Następnie zmierz głębokość przestrzeni, biorąc pod uwagę wszelkie dywany lub stoły, które znajdą się przed narożnikiem. Najmniej istotna jest wysokość choć nie można jej pominąć szczególnie jeżeli mamy stałe elementy, które mogą wejść w kolizję z kanapą.

WSKAZÓWKA: Zaznacz wymiary przyszłej kanapy na podłodze za pomocą taśmy maskującej, aby sprawdzić, czy pasuje.

Wybierz stylu

Istnieje wiele różnych stylów sof narożnych. Przejrzyjmy projekty:

Kanapa narożna typu szezlong

Jeżeli tym czego potrzebujesz jest kompaktowy narożnik, szezlong może być właśnie tym, czego szukasz. Ta konstrukcja zapewnia wszystkie wygody narożnika bez dużej powierzchni. Niektóre sofy szezlongowe zawierają również schowki, które są – poręczne schowki na rzuty, koce, piloty telewizyjne, zabawki i czasopisma.

Ten typ sofy najczęściej dostępny jest w wersji lewej lub prawej. Ze względu na swoje kompaktowe kształty szezlong pięknie się prezentuje, gdy jest wyposażony w podnóżek lub fotel akcentujący w większej przestrzeni, ale jednocześnie wygląda równie stylowo.

Kanapa narożna to mebel, który oferuje elastyczne siedzenia idealnie nadają się do domów rodzinnych, umożliwiając rodzinny wypoczynek przed telewizorem. Jeśli masz większy salon, który musi zostać wypełniony lub chcesz uzyskać jak najwięcej miejsc siedzących w mniejszym pokoju, nie znajdziesz rozwiązania lepszego od kanapy narożnikowej.

Wybierz dobrze materiał obiciowy

Teraz, gdy zdecydowałeś się na rozmiar i styl swojej narożnej sofy, nadszedł czas, aby znaleźć piękny materiał, który idealnie wykończy Twój mebel.

Od czystej lnu, miękkiej wełny, po wystawne aksamitne i ciepłe skóry, materiał, który wybierzesz do swojej narożnej sofy, będzie miał ogromny wpływ na wrażenie przestrzeni i wyglądu pokoju. Będąc kluczowym meblem, w którym rodzina i przyjaciele będą stale siedzieć, układać się na łóżku i zwinąć w kłębek, twoja narożna sofa będzie domagać się materiału, który będzie trwały i przez lata nie straci swojego uroku.

Gdzie ustawisz kanapę?

Nie ma reguły, by powiedzieć, że narożna sofa musi mieszkać w rogu! Można go łatwo umieścić na środku pokoju, pomiędzy dwoma pokojami lub w poprzek pokoju.

Sofy narożne świetnie sprawdzą się w środku pokoju lub z boku. Chociaż zależy to w dużej mierze od wielkości i kształtu pokoju.

Ostatni etap to prawdziwa zabawa, stylizuj swoją narożną sofę dodatkami.

Jeśli wybrałeś sofę w neutralnym kolorze, warto wprowadzić tekstury z mnóstwem haftowanych detali. Ewentualnie, jeśli zdecydowałeś się na odważniejszy odcień swojej kanapy narożnej, wybierz kolor dywanu, grafiki i akcesoriów, aby dodać głębi swojemu dekoracyjnemu stylowi.

Kategorie: Ogólna

Dodaj komentarz