Co sprawia że z reguły wybieramy większe rzeczy? Czynników powodujących wybór większego jest bardzo wiele, od czysto snobistycznych po bazujące na praktycznych przesłankach. Wiadomo, że jeżeli ktoś buduje dla siebie duży dom to ma w nim duży salon, więc nie wstawi do niego małej kanapy, ponieważ będzie ona tam wyglądała groteskowo. Jednak poza walorami estetycznymi i potwierdzeniem tego, że potrafimy zaaranżować swoje mieszkanie wybór większych mebli w tym narożnika pokojowego słusznych rozmiarów jest posunięciem jak najbardziej słusznym. Jak to mówią „duży może więcej”, to powiedzenie sprawdza się również w kwestii wyboru kanapy narożnej lub innej do salonu.

Skoro już ustaliliśmy, że duże jest lepsze, to przyjrzyjmy się propozycjom jakie w kategorii „waga ciężka” przygotował dla nas rynek meblarski.

Jedną z bardzo interesujących propozycji jest model Mateo. Jest to całkowicie polski produkt, od szkieletu po obicie stworzony w naszym kraju, choć nie koniecznie rękami wyłącznie Polaków, ale takie mamy czasy. Seria Mateo od samego początku cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, być może ze względu na korzystne połączenie atrakcyjnego wyglądu, dużej funkcjonalności, komfortu użytkowania i przystępnej ceny. Aktualnie dostępnych jest już 7 wariantów tego narożnika. Poniżej prezentacja serii.

Narożnik Mateo V

Mateo V to jedna z bogatszych wersji, która posiada dwie półeczki oraz szezlong, oferuje kilka miejsc siedzących oraz 3 leżące. Regulowane zagłówki dodatkowo podnoszą atrakcyjność tej kanapy narożnej. Na oparciach producent zamontował wgłębienia na kubki, oczywiście jest to opcja dodatkowa.

Narożnik Mateo VI

Narożnik Mateo VI to nieco skromniejsza wersja Mateo V, jednak nie ustępuje poprzednikowi funkcjonalnością i oferuje praktycznie taką samą ilość miejsc siedzących i leżących a co należy nadmienić kosztuje znacznie mniej.

narożnik Mateo VII

Jeżeli szukacie wariantu ekonomicznego Mateo VII będzie idealny. Z dużego narożnika w kształcie litery U zostawiono kształt litery „L”, czyli klasyczny narożnik średniej wielkości, jednak posiada on to wszystko co potrzebne jest w średniej wielkości salonie.

Przedstawione propozycje to jednak niespełna połowa oferowanych aktualnie modeli tego narożnika, których obecnie jest w sprzedaży 10. Ceny zaczynają się od nieco ponad 3 tysięcy złotych, jednak jakość oraz rozmiar muszą kosztować.

Jeżeli zainteresowały cię modele narożnika Mateo to pełne opisy wraz z większą ilością zdjęć i możliwością zamówienia w dobrej cenie znajdziesz na stronie sklepu Solpol-Meble.

Największą popularnością cieszy się natomiast Mateo V w kształcie litery „U”, o jego walorach możesz poczytać tutaj.


Dodaj komentarz