Pokój dzienny powinien zapewniać możliwość komfortowego wypoczynku podczas dnia, jak zresztą sama nazwa wskazuje, jednak niejednokrotnie jesteśmy postawieni w sytuacji gdy musimy gdzieś „położyć” naszych gości. Czy „upychać” ich w pokoju dziecięcym i fundować dziecku nockę z rodzicami, czy może zapewnić im jak najlepsze warunki i zaproponować spanie w naszym łóżku małżeńskim? Zarówno jedna jak i druga propozycja sprawia, że zarówno goście jak i domownicy nie będą czerpali z odwiedzin 100 procent przyjemności. Wyobraźmy sobie jednak, że zamiast gnieździć się w jednym łóżku z dziećmi lub nocować na jakimś naprędce przygotowanym miejscu do spania, jesteśmy przygotowani na przyjęcie i przenocowanie znajomych i oferujemy im bardzo przyzwoite miejsce do spania, np. na narożniku pokojowym.

Jeżeli w naszym salonie mamy dajmy na to sofę i fotele to warto rozważyć przy kolejnym zakupie mebli zamianę ww na wygodny, duży i komfortowy narożni z funkcją spania, który zapewni znacznie więcej miejsca do siedzeń niż aktualnie stojący zestaw 2+1+1, czyli sofa dwójka plus dwa fotele. Oczywiście taka zamiana jest uzasadniona, jeżeli meble są zniszczone lub zmieniamy dość drastycznie aranżację salonu.

Tym, których zainteresował temat chcemy zaprezentować kilka modeli kanap narożnych, które naszym zdaniem są godne polecenia i warto na nie zwrócić uwagę podczas poszukiwań wymarzonego mebla.

Do małego pokoju dziennego polecamy kanapę narożną o rozmiarze dłuższego boku poniżej 200 cm, taki narożnik powinien zmieścić się praktycznie w każdym pomieszczeniu, więc nawet jeżeli jesteśmy posiadaczami bardzo małego mieszkanka to zmieścimy takowy mebel w naszym saloniku.

Narożnik Atol, szerokość boku 195 cm.

mała kanapa narożna

mała kanapa do spania

Narożnik Fuksja, szerokość boku 194 cm.

mały narożnik rozkładany

narożnik do spania

Jak widać oba modele posiadają funkcję spania, o którą nam właśnie chodzi i mimo niedużych rozmiarów gwarantują typową powierzchnię spania o rozmiarach: 194(195) x 120 [cm].

Średniej wielkości mieszkania to miejsce, w którym mogą znaleźć się narożniki o rozmiarach dłuższego boku w przedziale od 2,5 do 3 metrów, mebel tej wielkości zapewnia bardzo dużo miejsca do siedzenia a tym samym większą powierzchnię spania.

Takim narożnikiem rozkładanym jest pokazany poniżej model Caro, który oferuje po rozłożeniu jednolitą powierzchnię spania o rozmiarach 210 x 140 cm, czyli jak przeciętne łóżko sypialniane.

narożniki rozkładany

 

Dla osób, które posiadają duży pokój dzienny proponowane są narożniki w kształcie litery „U”, ten typ narożnika optymalnie pozwala wykorzystać powierzchnię pomieszczenia dzięki kształtowi. Taki narożnik pozwala posadzić gości w sposób najbardziej dla nich wygodny gdzie wszyscy widzą pozostałych dzięki czemu możliwe jest prowadzenie swobodnej konwersacji. Poniżej przedstawiciel opisywanej grupy narożników, model Anita.

Narożnik Anita

narożnik pokojowy duży

mamy nadzieję, że prezentowane narożniki przekonają Was do wyposażenia waszego salonu w tego typu mebel. Wiele sklepów oferuje bardzo duży wybór kanap narożnych, my jednak pragniemy zaprosić Was do Solpol-Meble, gdzie w kategorii narożniki pokojowe przygotowano bardzo duży wybór kanap, w momencie publikowania tego artykułu oferta sklepu zawiera ponad 300 modeli kanap narożnych różnej wielkości.

Adres kategorii: https://solpol-meble.com.pl/narozniki-pokojowe.html