Dlaczego w jadalni z reguły stoją stół i krzesła? Główną przyczyną jest wygoda jaką dają te meble podczas spożywania posiłków. Możliwość zasiadania przy dużym stole to nie przywilej ale standard już od wieków, troszkę zarzucony w czasie intensywnej urbanizacji i napływu ludności do ośrodków miejskich, w których borykano się z problemami mieszkaniowymi. W tym okresie rodziny nierzadko miały do dyspozycji niewielką powierzchnię, kilkunastu ewentualnie dwudziestu kilku metrów, na których musiały spać, gotować, jeść i myć się. Ten czynnik spowodował, że przez wiele pokoleń nauczyliśmy się żyć na niewielkich powierzchniach i jadać przy różnych wynalazkach, jak ławy, bufety itp. Jednak spożywanie posiłku przy dużym stole znacznie podnosi komfort doznań i sprawia więcej przyjemności.
Jeżeli nasze mieszkanie daje możliwość stworzenia miejsca, w którym zmieścimy stół i kilka krzeseł to nie powinniśmy nieskorzystań z takiej możliwości. Od kilkunastu lat w mieszkaniach bardzo popularne stały się aneksy kuchenne, które przyszły z kultury zachodniej i bardzo dobrze przyjęły się w naszym kraju. Wielokrotnie zdarzało się że mieszkania przechodziły transformację, która polegała na połączeniu dwóch pomieszczeń, najczęściej pokoju i kuchni w jedną całość, i stworzeniu w ten sposób dodatkowej przestrzeni, w której możliwe było postawienie właśnie rzeczonego stołu i krzeseł.
Ostatni królują krzesła tapicerowane, jest to podyktowane znacznym obniżeniem kosztów produkcji tego rodzaju mebli, który jeszcze w latach 90-tych był wyznacznikiem zamożności, gdyż realnie licząc komplet wyposażony w 6 krzeseł tapicerowanych był równoważny 2 średnim pensjom.
Obecnie mamy rynek meblowy, na którym znaleźć możemy setki modeli krzeseł i stołów, które dopasowane są do różnych trendów oraz mód jakie goszczą naszych mieszkaniach.
Oto kilka propozycji, które mogą stanowić swego rodzaju kalejdoskop krzeseł.
Popularne, wyprofilowane krzesło.
krzesło tapicerowane
Krzesło z drewnianym oparciem.
krzesło z drewnianym oparciem
Krzesło klasyczne z łukami
krzesło eleganckie
Klasyczne krzesło z obiciami
krzesło obijane
krzesło w stylu angielskim, chyba 😉
krzesło styl angielski
To jedynie czubek góry lodowej jeżeli rozważamy ofertę współczesnego rynku meblarskiego.
Jeżeli przekonani zostaliście do tego aby stworzyć w swoim mieszkaniu miejsce, do wygodnego spożywania posiłków to zapraszam do sprawdzenia co jeszcze możemy znaleźć w sklepach meblowych między innymi w moim ulubionym Solpol-Meble gdzie przygotowana została kategoria krzesła tapicerowane.
Wiadomo możemy odwiedzić również popularne I**a czy też Y**k ale na pewno ich oferta jest znacznie mniej urozmaicona niż ww sklepu i jemu podobnych.