Każdy kto posiada duży salon aby zwiększyć jego funkcjonalność rozważa zakupienie stołu i krzeseł, tak aby możliwe stało się spożywanie w nim posiłków, szczególnie w tak specjalnych chwilach jak kolacja wigilijna, czy świąteczny obiad. Jeżeli zapraszamy na te uroczystości rodzinę to z reguły jest to kilka osób, które zasiądą do świątecznego posiłku. Optymalnie jest gdy mogą one usiąść wygodnie przy dużym stole i w komfortowych warunkach degustować przygotowane potrawy.
stół do jadalni salonu
Zestaw do niedużego salonu
Jeżeli nasz pokój dzienny nie jest jednak dość duży by pomieścić większy stół warto rozważyć zakupienie wersji rozkładanej. Ten typ stołu występuje w wielu wariantach, niektóre z nich pozwalają na wydłużenie zaledwie o 50 – 50 cm. To oczywiście jest już coś, możemy dzięki temu posadzić przy stole dodatkowe 2 osoby, jednak nie zawsze jest to wystarczające rozwiązanie. Jednak nie wszystkich takie rozwiązanie może satysfakcjonować, dlatego na rynku znajdziemy również stoły, które można powiększyć o np. 80 cm.
krzesło do jadalni
Wygodne, wyprofilowane krzesło KT-48
Istotne jest również jaki jest bazowy rozmiar stołu, jeżeli mamy 160 cm to z powodzeniem posadzimy przy nim 6-8 osób, będzie to jeszcze uzależnione od jego szerokość, jednak przy stole 130 cm lub krótszym jedynie dwie osoby na stronę i to będzie już pewnym problemem. Tak więc warto troszeczkę policzyć zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego modelu.
Jeżeli wybraliśmy już stół to potrzebne będą jeszcze krzesła, tutaj proszę zwracać uwagę na dwie rzeczy, są to kąt pochylenia oraz wyprofilowanie oparcia. To te dwie cechy krzesła decydują o jego wygodzie. Jeżeli kąt oparcia będzie zbliżony do prostego w stosunku do siedziska to nie będzie ono wygodne i siedzenie przy stole na takim krześle sprawi, że nawet najpyszniejszą kolację będziemy chcieli zakończyć jak najszybciej. Optymalnie jest usiąść na krześle, które bierzemy pod uwagę jako mebel do naszej jadalni a jeżeli nie mamy takiej możliwości to sprawdzić na zdjęciach jak wygląda oparcie.
Szukając mebli do jadalni warto przejrzeć ofertę internetowych sklepów meblowych znajdziemy w nich bardzo szeroki wybór tych mebli, ich ekspozycja nie wymaga żadnych powierzchni więc nie będziemy ograniczeni do wyboru z pośród kilku modeli jak to najczęściej ma miejsce w sklepach stacjonarnych.
Prezentowane na zdjęciach meble dostępne są na stronie sklepu Solpol Meble.